Zapraszamy profesjonalistów służby medycyny pracy do udziału w bezpłatnym webinarium nt. rozwiązań w zakresie wsparcia pracownika i pracodawcy w jak najdłuższej aktywności zawodowej, które odbędzie się w dniach 29-30 listopada 2022 r.
ZAREJESTRUJ SIĘ NA WYDARZENIE ➡ https://tiny.pl/ww277
Webinarium będzie miało formę prezentacji, dyskusji panelowej oraz warsztatów prowadzonych przez ekspertów Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera.
W czasie webinarium omówione zostaną zagadnienia wspierające opiekę profilaktyczną nad pracownikami; związanych z wiekiem zmian w organizmie człowieka, które mają wpływ na zdolność do pracy; dostosowania stanowisk pracy do potrzeb i możliwości pracowników, w tym osób starszych; roli służby medycyny pracy we wsparciu pracownika i pracodawcy w jak najdłuższej aktywności zawodowej, w zakresie przepisów prawnych, wykrywania wczesnych zmian w stanie zdrowia związanych z pracą lub starzeniem się organizmu, profilaktyki i prewencji chorób cywilizacyjnych (układu oddechowego, krążenia, mięśniowo-szkieletowego, zaburzeń hormonalnych i przemiany materii).
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz program webinarium można znaleźć na stronie: www.pracanazdrowie.pl
Uczestnicy po ukończonym webinarium otrzymają imienny certyfikat uczestnictwa (11 punktów edukacyjnych*)
*Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 r. w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.
Program – webinar-listopad-2022
Szkolenia NPZ dla lekarzy i pielęgniarek SMP oraz specjalistów w dziedzinie BHP, pracowników i pracodawców
Miło nam poinformować, że Klinika Chorób Zawodowych i Zdrowia Środowiskowego Instytutu Medycyny Pracy im. J. Nofera w Łodzi, w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, organizuje szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek SMP oraz dla specjalistów w dziedzinie BHP, pracowników i pracodawców z zakresu zwiększenia zaangażowania służb medycyny pracy w zadania profilaktyczne – profilaktyka chorób cywilizacyjnych oraz zachęcania do szczepień nieobowiązkowych.
Szkolenia będą prowadzone przez specjalistów w dziedzinie medycyny pracy z Kliniki Chorób Zawodowych i Zdrowia Środowiskowego IMP w Łodzi.
W związku z sytuacją epidemiologiczną szkolenia odbędą się on-line w dniach 22.09.2020 r. i 24.09.2020 r.
UDZIAŁ W SZKOLENIU, PO WYPEŁNIENIU I ODESŁANIU (pocztą tradycyjną lub na e-mail) FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO, JEST BEZPŁATNY!
Dane do uczestnictwa w szkoleniu będą przesłane na wskazany adres e-mail.
Do pobrania:
Formularz Zgłoszeniowy LEKARZE PIELĘGNIARKI
Formularz Zgłoszeniowy BHP PRACODAWCY PRACOWNICY
Wierzymy, że szkolenia przeprowadzone przez ekspertów w dziedzinie medycyny pracy wzbogacą Państwa wiedzę i zainspirują do wdrożenia zaproponowanych rozwiązań w aspekcie profilaktyki wybranych chorób cywilizacyjnych i zachęcania do szczepień nieobowiązkowych.
Serdecznie zapraszamy
Zwiększenie zaangażowania służb medycyny pracy w zadania profilaktyczne – profilaktyka chorób cywilizacyjnych
Data szkolenia: 22.09.2020 r., (godz. 9.00 – dla lekarzy i pielęgniarek; godz. 12.00 – dla specjalistów BHP, pracodawców i pracowników)
- ‘Zagrożenia zdrowia pracujących w świetle zmian na rynku pracy i prognoz demograficznych’ – prof. dr hab. n. med. Jolanta Walusiak-Skorupa
- ‘Badania profilaktyczne pracowników – wątpliwości i kontrowersje’ – dr n. med. Marcin Rybacki
- ‘Ochrona narządu wzroku i skutki zdrowotne wybranych ekspozycji zawodowych’ – dr n. med. Alicja Pas-Wyroślak
- ‘Który pracownik jest najbardziej narażony na COVID-19?’ – dr Krzysztof Socha
- ‘Czynniki rakotwórcze w środowisku pracy – obowiązki lekarza sprawującego opiekę profilaktyczną i pracodawcy’ – dr hab. n. med. Marta Wiszniewska
Czas szkolenia: 1,5 godz.
Zachęcanie do szczepień nieobowiązkowych
Data szkolenia: 24.09.2020 r., (godz. 9.00 – dla lekarzy i pielęgniarek; godz. 12.00 – dla specjalistów BHP, pracodawców i pracowników)
- ‘Korzyści medyczne, ekonomiczne i społeczne wynikające z realizacji szczepień pracowniczych’ – prof. dr hab. n. med. Jolanta Walusiak-Skorupa
- ‘Profilaktyka chorób zakaźnych w miejscu pracy – rola pracodawców i jednostek służby medycyny pracy’ – dr n. med. Marcin Rybacki
- ‘Szczepienia w wybranych grupach zawodowych’ – dr n. med. Marcin Rybacki
- ‘Jak zachęcić pracownika do poddania się szczepieniom ochronnym’ – dr hab. n. med. Andrzej Marcinkiewicz
Czas szkolenia: 1,5 godz.